Aby sme vám zabezpečili čo najlepšie služby, používame k fungovaniu webu neškodné súbory cookies.
Děkujeme

FARMÁŘSKÉ TRHY NÁPLAVKA

Farmářské trhy se konají na Náplavce každou sobotu od 8 do 14 hodin a můžete si zde zakoupit lokální, české potraviny od farmářů.

FARMÁŘSKÉ TRHY NÁPLAVKA

Farmářské trhy Náplavka

Vybírame lokální (české) potraviny, které jsou prověřeného původů od prověřených prodejců.

Na FT Náplavka a Heřmaňák probíhá protokolární certifikace. Zakladatel Asociace farmářských tržišť České republiky a její předsedající člen.

Rozšiřujeme se a pod Výtoňskými hodinami najdete skvělé věci : od delikates, květin, až po autorský design, šperky, a fashion kousky!

Koho a co najdete na Náplavce – seznam zde.

O NÁS

Zapsaný spolek Archetyp (původně občanské sdružení) byl založen v roce 2006. Jsme sdružení pražských občanů, kteří sledovali zavírání jedné pražské tržnice za druhou a sledovali zánik tzv. přímého prodeje od pěstitele k zákazníkovi. Zároveň jsme viděli, že supermarkety ovládly většinu maloobchodního trhu, ale že z nich mizí lokální česká zelenina a ovoce. Po zrušení poslední tržnice (Pankrác) jsme se zapojili do občanských iniciativ se snahou o nápravu kritického stavu.

Návrat přímého prodeje, přímého kontaktu pěstitelů, chovatelů a zákazníků, a o návrat čerstvých lokálních potravin.

V roce 2007 Archetyp vypracoval pro Magistrát hlavního města Prahy studii, jejímž cílem bylo vytipovat v Praze vhodná místa, kde by se takové trhy mohly konat. Bylo jich vytipováno 17 a některé jsou dnes skutečně jako farmářská tržiště využita. Na základě této studie jsme potom jako organizátoři pomohli v součinnosti s některými pražskými radnicemi v roce 2010 trhům „na svět“ (Jiřák pro Prahu 3, Náplavka na Praze 2, Kubáň pro Prahu 10 – od začátku roku 2012 tyto trhy provozuje Praha 10 – Majetková a. s.).

Poslání  famrářských trhů

Dnes navštěvují tržiště stovky a tisíce spotřebitelů. Pro nás je důležité, že FT existují a že dávají práci lidem žijícím obvykle mimo město a umožňují jim bez velkých nákladů realizovat přímý prodej za přiměřené ceny, bez zprostředkování obchodníkem.

Lidem ve městě naopak přinášejí možnost nakoupit od prvovýrobců čerstvé a kvalitní lokální potraviny, setkat se s pěstitelem nebo výrobcem a díky přímému kontaktu spoluvytvářet a ovlivnit nabídku na trhu.  Trhy přinášejí naději a soběstačnost zemědělským rodinám nebo malým kvalitním výrobcům, možnost uplatnit se v segmentu trhu, když ve většinovém systému obchodních řetězců pro ně nebývá místo. Trhy udržují přirozenou lidskou kreativitu nebo naopak tradice a dovednosti vznikající po celé generace.

FARMÁŘSKÉ TRHY NÁPLAVKA

Adresa: náplavka u Palackého mostu, Praha 2
Začátek: 08:00

Detail akce

Sdílejte akci:

Okomentovat akci

Podobné akce v okolí

VEPŘOBRANÍ NA NÁPLAVCE

VEPŘOBRANÍ NA NÁPLAVCE

Sobota 28.10.2017, 10:00
Hořejší nábřeží, 15000 Praha
FARMÁŘSKÉ TRHY V MILOVICÍCH

FARMÁŘSKÉ TRHY V MILOVICÍCH

Sobota 20.01.2018, 07:30
Náměstí 30. června, Milovice
FARMÁŘSKÉ TRHY V NYMBURKU

FARMÁŘSKÉ TRHY V NYMBURKU

Ctvrtek 04.01.2018, 08:00
Náměstí Přemyslovců, Nymbukr
FARMÁŘSKÉ TRHY ČELÁKOVICE

FARMÁŘSKÉ TRHY ČELÁKOVICE

Sobota 06.01.2018, 07:30
Náměstí 5.května, Čelákovice