Aby sme vám zabezpečili čo najlepšie služby, používame k fungovaniu webu neškodné súbory cookies.
Děkujeme

ROUDNICKÉ FARMÁŘSKÉ TRHY

Roudnické farmářské trhy organizují dobrovolníci na Husovem náměstí v Roudnici nad Labem v sobotu jednou za 14 dní.Hlavním principem je důsledný výběr prodejců, kvalita a tuzemský původ potravin.

ROUDNICKÉ FARMÁŘSKÉ TRHY

O Nás

 Roudnické farmářské trhy organizuje spolek Trhni se, o.s. který vznikl z iniciativy aktivních dobrovolníků – občanů z Roudnice nad Labem na podzim roku 2011. Zakládajícími členy byly – Svatka Jirmusová, Jaroslava Michalcová a Aleš Jirmus. Důvod byl prostý, postrádali jsme v centru našeho města život! Proto jsme se rozhodli oživit centrum města – Husovo náměstí farmářským trhem. Navrátit tradici trhů do této části města. Přispět a podpořit místní komunitu kulturními a společenskými aktivitami pro děti i celé rodiny. Organizaci farmářského trhu děláme ve svém volném čase – jsme všichni dobrovolníci.

Kalendář Farmářských Trhů 2017 zde.

Náš tým

Anežka Vyšinská – předsedkyně; správce tržiště, komunikace s farmáři

Jarka Michalcová – místopředsedkyně

Petra Hálová – koordinátorka doprovodného a kulturního programu

Anna Nová Kučerová – člen

Naši Farmáři

Čtenářský seriál – Dobrý farmář

Nazuli jsme holínky a vyrazili za našimi farmáři a pěstiteli přímo do polí. S fotoaparátem a diktafonem tak nahlížíme pod pokličku a přinášíme vám zprostředkovaně jejich osobní příběh. Důvod našich návštěv na farmách je prostý – certifikace farmářů. Co to znamená? Chceme posílit věrohodnost farmářských trhů, abyste nám věřili, že za prodávanou zeleninou, ovocem a dalšími produkty, je skutečně ten, kdo je také vypěstoval anebo vyrobil. Jsme totiž zakládajícími členy Asociace farmářských tržišť ČR a naším hlavním principem je důsledný výběr prodejců, kvalita a tuzemský původ potravin. Výsledkem certifikace je, že stánek takto prověřeného a spolehlivého prodejce bude označen tabulkou: „Prověřeno – Dobrý farmář“. Budou trvale sloužit k identifikaci a původu prodávaného zboží na farmářském trhu. Věříme, že náš seriál vás zaujme, ale také pomůže podpořit malé a střední zemědělce v jejich nelehké, ale houževnaté činnosti.

Roudnické farmářské trhy můžete také sledovat na facebooku.

 

ROUDNICKÉ FARMÁŘSKÉ TRHY

Adresa: Husovo náměstí, 41301 Roudnice nad Labem
Začátek: 09:00

Detail akce

Sdílejte akci:

Okomentovat akci

Podobné akce v okolí

HEŘMAŇÁK – FARMÁŘSKÝ TRH BEZ IGELITEK

HEŘMAŇÁK – FARMÁŘSKÝ TRH BEZ IGELITEK

Sobota 13.01.2018, 10:00
Řezáčovo náměstí, 170 00 Praha, Česká Republika